Igraszki z Diabłem

„Igraszki z diabłem” Teatru MorzeMy w reżyserii Tomasza Kobieli to szalona opowieść o przekorności losu i ludzkiej naturze w ogóle. Widzowie mogą liczyć na barwny korowód postaci i humor okraszony refleksją. Jest to nowa interpretacja znanej sztuki Jana Drdy, w której żart stanowi punkt wyjścia do rozważań nad istotą dobra i zła.

Spektakl powstawał od września 2021 do maja 2022 roku w ramach teatralnych zajęć Republiki Marzeń Gdańskiej Szkoły Artystycznej. Premierowy spektakl zagraliśmy w sobotę 21 maja na scenie GSA w gdańskim Manhattanie. W niedzielę daliśmy kolejne dwa spektakle, wszystkie przy pełnej widowni. Wszystkie spektakle razem obejrzało około 150 osób.

Zabraliśmy doskonałe recenzje, w tym od osób zawodowo związanych z teatrem. Spektakl trwa około 75 minut i cały czas przykuwa uwagę widza. Niektórych z nas podejrzewano o bycie profesjonalnymi aktorami. Porównywano nas z Teatrem Wybrzeże i z „Igraszkami” z Teatru Telewizji, mówiąc, że niczego nam do nich nie brakuje. Biorąc pod uwagę, że dla niektórych z nas to była pierwsza premiera, sam fakt robienia takich porównań daje do myślenia. Od wielu niezależnych osób słyszymy, że zrobiliśmy profesjonalny, wciągający spektakl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.